Sukcesy młodzieży w 2023 roku

Rok 2023 jeszcze się nie zakończył ale już czas na podsumowanie doskonałych występów naszych młodych członków koła PZW Gdynia Port nr 47 w imprezach rangi krajowej oraz okręgowej.

W Ogólnopolskich Olimpiadach nasze koło reprezentowali: U-12 Karol Wojciechowski, U-14 Karol Matukiewicz, U-16 Jan Duklas. W klasyfikacji końcowej wyniki przedstawiają się następująco:

Drużynowo po trzech olimpiadach miejsce 9 na 24 startujące ekipy.

Karol Wojciechowski  jako drugi najmłodszy uczestnik Olimpiad swoimi rekordami życiowymi pokazał, że w przyszłości jego rywale będą musieli się mierzyć z tym wielkim zawodnikiem.

Karol Matukiewicz zajął  drugie miejsce na 31 zawodników.

Jan Duklas walczył jak równy z równym we wszystkich konkurencjach ze starszymi od siebie zawodnikami  zajmując szóste miejsce na 31 zawodników.

Dziękujemy opiekunom i trenerom naszych młodszych kolegów. A byli nimi: Piotr Duklas, Piotr Matukiewicz i najważniejsi, którzy jeszcze w ubiegłym roku startowali w olimpiadach…Tomek Nowak i Fabian Ziemba. Bez ich zaangażowania te sukcesy byłyby niemożliwe do osiągnięcia.

Dziękujemy serdecznie naszemu sponsorowi NIKOR za udzieloną niezbędną pomoc w użyczeniu transportu dla młodzieży. Liczymy na dalszą i bardzo obfitą współpracę!

Treningi pod okiem szanownego kolegi Andrzeja Ulanowskiego uznajemy za bezcenne! 
Dziękujemy również szkółce PZW PUCK koło 68 Belona za współpracę, rywalizację i…doskonałą atmosferę w trakcie naszych wspólnych treningów i zawodów!!

Wszystko to razem przyczyniło się do wywalczenia w 2023 roku przez Jana Duklasa historycznego tytułu Mistrza Polski w dyscyplinie rzutowej w kat. kadet i czwartego miejsca w kat. junior.  

W dniach 03-04 czerwca 2023 w Lubsku nad zalewem „Karaś” odbyły się Uczniowskie Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym w których wystartował członek naszego koła oraz uczeń klasy 6a Szkoły Seleziańskiej w Rumi – Karol Matukiewicz. Po dwu dniowej rywalizacji Karol zajął 3. miejsce i został drugim wicemistrzem w Uczniowskich Mistrzostwach Polski w swojej kategorii wiekowej. Gratulacje !!!

W Spławikowych Mistrzostwach Polski w kategorii U-20 wystartował po raz pierwszy Fabian Ziemba zajmując 21 miejsce na 59 startujących zawodników. Jest to piękny wynik, rokujący doskonałe wyniki w przyszłych latach jego startów. Opiekę trenerską nad Fabianem sprawowali trenerzy z klubu Browning Team Gdynia: Michał Burant, Marcin Góra, Przemek Krawczyk. Trenerom oraz Marzenie i Robertowi Ziemba bardzo dziękujemy za wsparcie techniczne i logistyczne!!! A klubowi Browning Team Gdynia za dofinansowanie startu Fabiana.

W Mistrzostwach Okręgu PZW Gdańsk w dyscyplinie rzutowej Jan Duklas wywalczył tytuł Mistrza Okręgu w kat. kadetów. W tych samych zawodach w kat. juniorów Mistrzem Okręgu został Fabian Ziemba.

W Okręgowej Spartakiadzie Młodzieży Karol Matukiewicz zajął pierwsze miejsce w wędkarstwie spławikowym oraz pierwsze miejsce w wędkarstwie rzutowym. Co potwierdza dominację naszych podopiecznych na arenie okręgowej.

Nasi młodzi reprezentanci odnosili wiele sukcesów sportowo-wędkarskich. Praca z młodzieżą kreuje nowych mistrzów, zwycięzców konkursów oraz zawodów organizowanych w Kole, Okręgu i w Polsce. Za godne reprezentowanie naszego koła na szczególne słowa uznania zasługują:

Fabian Ziemba, Jan Duklas, Karol Matukiewicz, Karol Wojciechowski, Tomasz Nowak.

Uważamy rok 2023 za bardzo udany, nasza wieloletnia praca z młodzieżą przynosi zamierzony skutek. Ale nie tylko wyniki sportowe są ważne w naszej pracy…równie ważnym jest uczulenie naszej młodzieży na zagadnienia ochrony środowiska, ekologii, wskazujemy sposoby bezpiecznego spędzania czasu wolnego nad wodą realizując nasze hobby jakim jest wędkarstwo. Wszystkiego tego uczymy w trakcie całorocznych zajęć szkółki wędkarskiej.  

Wszelkie działania, jakie podejmowano w Kole Gdynia-Port miały na celu popularyzowanie idei wędkarstwa i działalności Polskiego Związku Wędkarskiego wśród dzieci i młodzieży.

Ale to wszystko nie byłoby możliwe bez zaangażowania opiekunów oraz rodziców we wszystkie zrealizowane projekty. Zarząd koła Gdynia Port dziękuje: Marzena Ziemba, Robert Ziemba, Piotr Duklas, Wiesław Cegiełka, Daniel Cegiełka, Adrian Kowalewski, Jarosław Narloch, Piotr Matukiewicz.