Urlop albo czas wolny macie już zaplanowany? Jeżeli tak…to mamy dla Was propozycję spędzenia wypoczynku nad wodą w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Taki błogi spokój z wędką, samotnie lub w gronie najbliższych. Aby legalnie wędkować potrzebujecie dokumentu pod nazwą Karta Wędkarska!

Zarząd koła PZW nr 47 Gdynia Port umożliwia Wam uzyskanie Karty Wędkarskiej.
Aby uzyskać kartę wędkarską, należy:
• Przyswoić przepisy ustawy i rozporządzenia do ustawy o rybactwie śródlądowym ze szczególnym uwzględnieniem przepisów związanych z ochroną (wymiary i okresy ochronne) i zasadami wędkarskiego połowu ryb.
• Zdać egzamin przed komisją egzaminacyjną koła PZW nr 47 Gdynia Port. Komisja koła PZW Gdynia Port egzaminuje w Gdyni przy ul. Łużyckiej 1/3 w dniach Pn-Czw: 9;00-18;00, Piątek: 9;00-14;00, w soboty brak sprzedaży.
• Udać się z zaświadczeniem o zdanym egzaminie na Kartę Wędkarską do Starostwa, gdzie zakończycie procedurę. I to by było na tyle…macie już swoją Kartę Wędkarską!

Podstawą prawną funkcjonowania dokumentu o nazwie „Karta Wędkarska” jest ustawa o rybactwie śródlądowym. Karta Wędkarska jest uznanym przez prawo świadectwem posiadania wiedzy z zakresu ochrony i połowu ryb a wobec tego stanowi podstawę do ubiegania się o wydanie licencji na połów ryb w wodach należących do Skarbu Państwa. Taką licencją w przypadku wód użytkowanych przez Okręg jest legitymacja członkowska z aktualnymi w danym roku składkami (członkowską i okręgową). Niemal wszystkie wody użytkowane przez Okręg Gdański Polskiego Związku Wędkarskiego są wodami należącymi do Skarbu Państwa. Okręg użytkuje je na podstawie pozwolenia wodno-prawnego. Wędkarze gdańskiego Związku są praktycznie zobligowani do posiadania Karty Wędkarskiej, a organizacja ma za zadanie pomóc nowo wstępującym w jej zdobyciu.

Poniżej postaramy się precyzyjnie przekazać informację związaną z egzaminem na Kartę Wędkarską:

Kursu nie trzeba przechodzić, zajęcia praktyczne i teoretyczne prowadzimy tylko z dziećmi i młodzieżą do lat 16. Zajęcia te, tzw. szkółki wędkarskie prowadzimy całkowicie nieodpłatnie. Dla dorosłych nie prowadzimy takich kursów. Na stronie http://kartawedkarska.pl można spróbować swoich sił ze znajomości Ustawy o rybactwie śródlądowym. Najczęściej są to pytania z wymiarów i limitów ochronnych dla poszczególnych gatunków ryb. Egzamin jest w formie testu, odpowiecie na ok. 9 pytań.

Przed udaniem się do sklepu należy dokonać wpłaty 30 zł na konto bankowe, w tytule proszę wpisać Egzamin oraz Imię i nazwisko.

Po zdanym egzaminie nasi koledzy wystawią „od ręki” zaświadczenie i z tym już do Starostwa.

Wpłaty za egzamin Karta Wędkarska: Bank Millennium S.A. 85116022020000000175520677

konto należy:
Polski Związek Wędkarski Okręg w Gdańsku
80-850 Gdańsk ul. Rajska 2

Poniżej podajemy linki do stron, gdzie można sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną ze znajomości Ustawy o rybactwie śródlądowym:
http://kartawedkarska.pl
http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/94650/67/wzorcowy_zestaw_pytan_dla_komisji_egzaminacyjnych_na_karte_wedka
http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/39226/60/regulamin_amatorskiego_polowu_ryb__uwaga_zmiany

Karta Wędkarska jest wydawana dożywotnio i obowiązuje na terenie całego kraju (oczywiście za uprzednim wykupieniem stosownego zezwolenia na połów ryb)

Posiadanie karty nie jest równoznaczne z byciem członkiem PZW. Ale będzie nam miło gdy dołączysz do społeczności Polskiego Związku Wędkarskiego koła PZW nr 47 Gdynia Port

Koszt składek członkowskich i na ochronę i zagospodarowanie wód PZW Gdańsk:
Trzeba dopasować do swojego profilu tj. ile mamy lat, na jakich wodach chcemy łowić itp.
Składki tutaj:
Załącznik Nr 1 (pzw.gda.pl)

Nasze koło opiekuje się jeziorem Kamień w miejscowości Kamień k/Szemuda.
Proszę śledzić naszą stronę internetową pzwgdyniaport.pl
Jesteśmy również na fb: https://www.facebook.com/PZW-Ko%C5%82o-nr-47-Gdynia-Port-154191654654731/

W Gdyni wyrobisz Kartę Wędkarską  w Urzędzie Miasta Gdynia.

Z zaświadczeniem o zdanym egzaminie  udaj się do:

Wydział Środowiska
Referat Ekorozwoju
Adres: ul. 10 Lutego 24, 81-364 Gdynia
Numer pokoju: 515

Adres do korespondencji:
Al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia

W godzinach: 08:00 – 16:00
W dniach:
od poniedziałku do piątku

Numer telefonu:
58 668-84-80
58 668-84-82

Fax: 58 668-84-70
E-mail: wydz.srodowiska@gdynia.pl

Link do strony Urzędu Miasta Gdynia gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje dotyczące wyrobienia Karty Wędkarskiej…KLIK…