Krzysztof Szpiegowski i jego łosoś 109 cm.
Prezes koła Mirosław Olender
Jezioro Kamień - opiekun koło Gdynia Port
Marcin Tereszczenko
Spinningowe Mistrzostwa Koła 2015
Wiceprezes koła Krzysztof Przychocki
Sebastian Rzytki z mamuśką z Kamienia
Marcin Bullmann
Otwarte zawody z okazji 60 lecia koła Gdynia Port
Spławikowe Mistrzostwa koła Gdynia Port 2015
Zwycięzca otwartych lipcowych zawodów nocnych - Sylwester Czapp
Marcin Waliński z karpiem złowionym na otwartych lipcowych zawodach nocnych 2016
Otwarte lipcowe zawody nocne 2016
Krzysztof Buszka
Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka 2016
Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka 2016
Marcin Sobociński - członek zarządu
Krzysztof Szpiegowski
Łukasz Wincenciak zwycięzca zawodów "Wiosenny Drapieżnik 2017"

 

Egzamin na Kartę Wędkarską
Egzamin możecie zdawać od pon-pt w godz. od 9.00 do 18.00 i w soboty od godz. 10.00 do 14.00 w Sklepie wedkarski.com w Gdyni Redłowie ul. Łużycka 1/3. Tam też otrzymacie wszelkie info. dot. naszego koła.

Zgodnie ze Statutem PZW § 12 ust.1 pkt 3 oraz Uchwałą XXXI Zjazdu PZW składka „Wpisowe” obowiązuje nowowstępujących do PZW oraz  tych wędkarzy, którzy nie opłacili składki członkowskiej ogólnozwiązkowej w terminie do 30 kwietnia danego roku. 

Członkowie naszego koła są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwego wypadku (NNW). Prosimy zwróćcie na to uwagę, bo nie każde koło tak ma!


UWAGA!!! Ważna informacja dla użytkowników pzwgdyniaport.pl Wszyscy użytkownicy (aby korzystać w pełni z serwisu) muszą ponownie zarejestrować się na naszej stronie. Jest to podyktowane względami technicznymi. Za utrudnienia przepraszamy.


 

Jesienne otwarte zawody spinningowe o puchar Wójta Gminy Szemud "Jesienny Drapieżnik 2017" - relacja

Marcin S. włącz . Opublikowano w Zarząd koła Gdynia-Port informuje

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

07 października (sobota) odbyły się Zawody spinningowe o puchar Wójta Gminy Szemud  ,,Jesienny Drapieżnik 2017”.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Pan Ryszard Kalkowski - Wójt Gminy Szemud

 

Sponsorami imprezy byli: firma  Lux-Tap, która ufundowała sprzęt i akcesoria firmy Jaxon. Sklep wędkarski „Wędkarski.com”, który nieustannie wspiera nasze koło w realizacji zawodów.  Pan Igor Olejnik, który jest właścicielem firmy Oldstream przekazał nam bony podarunkowe upoważniające do zakupu swoich wahadłówek, a Pomorski Przewodnik Wędkarski ufundował  darmowy wjazd na największą imprezę wędkarską w Polsce - Miejskie Łowy 2017.  

                  

                                                                                   

 

Panu Wójtowi oraz naszym sponsorom serdecznie dziękujemy.

 

W zawodach udział wzięło 28 uczestników w tym 2 juniorów. Warto zauważyć, że w rywalizacji brały udział również Panie.

Rozpoczęliśmy o godzinie 7.30 od odprawy, którą poprowadził Prezes Koła. Określił zasady jak zawodnicy mają złowione ryby zgłaszać, aby odbywało się to sprawnie i nie było uciążliwe dla pozostałych zawodników. Zawodnicy w drodze losowania podzieleni zostali w dwu osobowe pary i nawzajem sobie sędziowali. Każdy otrzymał mapkę jeziora wraz z wyznaczonymi sektorami, aby mógł wskazać lotnym sędziom gdzie mają podpłynąć i dokonać kontroli złowionej ryby. Zawody były zawodami na „żywej rybie” i wszystkie złowione ryby po zmierzeniu zostały od razy bezpiecznie wypuszczane do wody.

O godz. 8:00 gdy zawodnicy rozeszli się w poszukiwaniu ryb, w stanicy koła zaczęły się przygotowania do poczęstunku. Zarząd koła przygotowywał kiełbaski, kaszankę oraz steki do hamburgerów. Koledzy Krzysztof Kwasiborski, Krzysztof Przychocki i Marcin Sobociński udali się do łódek, aby sędziować w wyznaczonych sektorach.. Dziękujemy. 

fot. po zakończonych zawodach kol. Piotr Marszalec prezentował możliwości echosondy Deeper

Impreza główna trwała do godziny 12:00, więc na łowienie zawodnicy mieli cztery pełne godziny. Pogoda miała też niewątpliwie wpływ na wyniki. Przez cały dzień pogoda dawała się we znaki, padało, a wiatr hulał z każdej strony. W konsekwencji ryb powyżej wymiaru ochronnego było raptem kilka. Zawodnikom wieszały się głównie niewymiarowe okonie i szczupaki a jak wiadomo ryby niewymiarowe nie były uwzględniane w klasyfikacji.

Największą rybę, za którą otrzymał 800 pkt. złapał kolega Grzegorz Skowierzak, który otrzymał Puchar za zajęcie I miejsca a także puchar za największą złowioną rybę. Na II miejscu uplasował się kol. Czarnecki Łukasz, który zdobył 110 pkt. Kolejne III miejsce przypadło kol. Nowicki Piotr pkt. 90. Miejsce IV kol. Trybowski Marcin 70 pkt. Miejsce V ex aequo zajęli kol. Marszalec Piotr oraz Wincenciak Łukasz obydwoje zdobyli po 50 pkt.

fot. Puchary ufundowane przez Wójta Gminy Szemud

 fot. Grzegorz Skowierzak zdobywca I miejsca

fot. Łukasz Czarnecki zdobywca II miejsca

fot. Piotr Nowicki zdobywca III miejsca

fot. Marcin Trybowski zdobywca IV miejsca

fot. Łukasz Wincenciak i Piotr Marszalec zdobywcy V miejsca

fot. Przemysław Kozłowski zdobywca vouchera na największą imprezę wędkarską w Polsce - Miejskie Łowy 2017 ufundowaną przez Pomorski Przewodnik Wędkarski

fot. kol. Grzegorz Skowierzak

Naszą imprezę odwiedziła także TV Szemud która przygotowała krótką relację z zawodów w której znajdziemy m. in. wywiad ze zwycięzcą zawodów a także wywiad z Prezesem Koła. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich do obejrzenia materiału.

materiał filmowy

 

Nie można także nie wspomnieć o koledze Mateuszu Okrój, który prowadzi kanał wędkarski na YouTube „Wędkarskie Eskapady” dzięki niemu po raz kolejny będziemy mieli relacje Video z zawodów. Dzięki Mateusz !

                                                                                        

 

Za nami ostatnie tegoroczne zawody. Przed nami dłuższa przerwa już dziś zapraszamy was na kolejne zawody, ale to już w przyszłym roku. Oczywiście o wszystkim powiadomimy Was na naszej stronie internetowej oraz Facebooku. Połamania kija i do zobaczenia nad wodą.  

 

Wszystkie zdjęcia z zawodów "Jesienny Drapieżnik 2017" dostępne tutaj - klik zapraszamy do oglądania :)

 

     Opracował:
Marcin Sobociński
    social media

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kontakt

 Koło PZW Gdynia PORT

ul. Rotterdamska 13
(w pierwszą środę miesiąca)
Gdynia

 Sklep wedkarski.com.

ul. Łużycka 1/3
pon.- pt. 9.00 – 18.00
sob. 10.00- 15.00
Gdynia

telefon: 668-025-859

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.