Krzysztof Szpiegowski i jego łosoś 109 cm.
Prezes koła Mirosław Olender
Jezioro Kamień - opiekun koło Gdynia Port
Marcin Tereszczenko
Spinningowe Mistrzostwa Koła 2015
Wiceprezes koła Krzysztof Przychocki
Sebastian Rzytki z mamuśką z Kamienia
Marcin Bullmann
Otwarte zawody z okazji 60 lecia koła Gdynia Port
Spławikowe Mistrzostwa koła Gdynia Port 2015
Zwycięzca otwartych lipcowych zawodów nocnych - Sylwester Czapp
Marcin Waliński z karpiem złowionym na otwartych lipcowych zawodach nocnych 2016
Otwarte lipcowe zawody nocne 2016
Krzysztof Buszka
Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka 2016
Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka 2016
Marcin Sobociński - członek zarządu
Krzysztof Szpiegowski
Łukasz Wincenciak zwycięzca zawodów "Wiosenny Drapieżnik 2017"

 

Egzamin na Kartę Wędkarską
Egzamin możecie zdawać od pon-pt w godz. od 9.00 do 18.00 i w soboty od godz. 10.00 do 14.00 w Sklepie wedkarski.com w Gdyni Redłowie ul. Łużycka 1/3. Tam też otrzymacie wszelkie info. dot. naszego koła.

Zgodnie ze Statutem PZW § 12 ust.1 pkt 3 oraz Uchwałą XXXI Zjazdu PZW składka „Wpisowe” obowiązuje nowowstępujących do PZW oraz  tych wędkarzy, którzy nie opłacili składki członkowskiej ogólnozwiązkowej w terminie do 30 kwietnia danego roku. 

Członkowie naszego koła są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwego wypadku (NNW). Prosimy zwróćcie na to uwagę, bo nie każde koło tak ma!


UWAGA!!! Ważna informacja dla użytkowników pzwgdyniaport.pl Wszyscy użytkownicy (aby korzystać w pełni z serwisu) muszą ponownie zarejestrować się na naszej stronie. Jest to podyktowane względami technicznymi. Za utrudnienia przepraszamy.


 

Wiosenny Drapieżnik 2017 - relacja.

Marcin T. włącz . Opublikowano w Zarząd koła Gdynia-Port informuje

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

1 maja odbyły się  zawody wędkarskie „Wiosenny Drapieżnik 2017”, które były jednocześnie mistrzostwami koła w dyscyplinie spinningowej. Relacja w rozwinięciu artykułu...

 

Tytułem wstępu...

W dobie ciągłego ocieplania się klimatu sezon wędkarski trwa już praktycznie cały rok. Wędkujemy od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni, a potem z obłędem w oczach wypatrujemy pierwszego lodu. Są jednak dni w kalendarzu, które działają na wyobraźnię i aktywność wędkarzy ze zdwojoną siłą. Pierwszego stycznia zaczynamy sezon trociowy, dziewiętnastego marca obchodzimy dzień wędkarza, a każdy szanujący się "moczykij" majówkę rozpoczyna wyprawą na szczupaka. Od wielu już lat nasze koło organizuje w tym czasie spinningowe zawody wędkarskie. Impreza wstępnie odbyć miała się 30 kwietnia (jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego przypada na dzień ustawowo wolny od pracy okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień), ale w ferworze walki umknęło nam, że okręg PZW Gdańsk wprowadził od 01 marca do 30 kwietnia zakaz spinningowania na wszystkich jeziorach okręgu. Zarząd dokonał korekty w kalendarzu i zawody rozegraliśmy w święto pracy.

Ukłon w stronę naszych sponsorów...

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom. To dzięki Państwa życzliwości nagrody na naszych zawodach prezentują się tak godnie. 

Patronat honorowy w zawodach objęła Starosta Wejherowski pani Gabriela Lisius. Pani starosta ufundowała również puchary dla najlepszych zawodników oraz wędkarza, który złowi największą rybę imprezy.

Firma "Aspius Pro Fishing Outdoor" Sp. z o.o. kolejny raz przychylnie odniosła się do naszej prośby o wsparcie. Tym razem zwycięzca w zawodach spinningowych otrzymał voucher uprawniający do wyprawy wędkarskiej w poszukiwaniu szczupaków na jeziorze Żarnowiec. Warto dodać, że przewodnikiem podczas tej wyprawy będzie Andrzej Wizner. To kolejna niebagatelna nagroda (wcześniej otrzymaliśmy vouchery na wyprawę w poszukiwaniu sumów na Wiśle, wyprawę z przewodnikiem w poszukiwaniu bałtyckich troci czy właśnie szczupaków na Żarnowcu) ufundowana przez Pana Sebastiana Kalkowskiego dla naszego koła.

Kolejny już raz mogliśmy liczyć na przyjaciela i sympatyka koła Radosława Owerko. Radek jest właścicielem firmy Lux-Tap Profesjonalne Tapetowanie i ufundował dla sześciu najlepszych wędkarzy zestawy sprzętu wędkarskiego (wędka+kołowrotek) firmy Jaxon. Dodatkowo najmłodszy zawodnik imprezy otrzymał torbę wędkarską tej samej firmy. 

Panie i Panowie dziękujemy!

Relacja z zawodów...

Impreza miała na celu promowanie wędkarstwa, rekreacji, sportu wędkarskiego oraz kształtowanie etyki wędkarskiej. Odbywała się na żywej rybie. W dniu zamknięcia listy startowej zapisanych było ponad 40 zawodników, aczkolwiek nad wodą pojawiło nas się kilku mniej. Do rywalizacji przystąpiło 34 seniorów oraz 4 juniorów. Łącznie z osobami towarzyszącymi, opiekunami dzieci oraz zabezpieczeniem logistycznym (zarząd koła) było nas niespełna pięćdziesięciu. Po zapisach przystąpiliśmy do losowania par. Po raz pierwszy oprócz sędziów w łódkach (na wodzie) wędkarze nawzajem mierzyli sobie złowione ryby. Mimo wcześniejszych obaw startujących, zgrzytów w tym temacie nie było. Wędkowanie rozpoczęliśmy o godzinie ósmej. Mimo, że widać było wysoki kunszt startujących, a w wodzie lądowały wszelkiej maści przynęty (jerki, poppery, gumy, blachy, woblery czy paprochy na bocznym troku czy drop shocie) udało nam się złowić tylko dwa wymiarowe szczupaki. Było kilkanaście okoni, kilka szczupaczków, ale wszystkie poniżej wymiaru ochronnego. Niestety od kilku już lat w zawodach spinningowych padają pojedyncze ryby. Może zakaz zabierania drapieżników, który dzięki staraniom zarządu koła został wprowadzony na naszym jeziorze zmieni tę sytuację? Może zawody należy rozgrywać pod koniec maja jak już się bardziej ogrzeje woda? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na te i inne pytania zadawane przez członków koła nad wodą (wypowiedzcie się w komentarzach pod artykułem jak wy to widzicie), ale bezsprzecznie trzeba stwierdzić, że z rybami drapieżnymi mamy problem. 

Zaraz na starcie zawodów szczupaka 53 cm złapał Łukasz "Fennec" Wincenciak i jak się okazało była to największa ryba zawodów. Tym samym Fennec został spinningowym mistrzem koła 2017 oraz wędkarzem, który złowił tego dnia największą rybę. Otrzymał tym samym puchar za zajęcie I miejsca, puchar za złowienie największej ryby, voucher uprawniający do wyprawy wędkarskiej w poszukiwaniu szczupaków na jeziorze Żarnowiec oraz sprzęt wędkarski (wędka+kołowrotek) firmy Jaxon. Szczęście uśmiechnęło się również do Piotra Nowickiego. Piotr przysłowiowym "rzutem na taśmę" złowił drugą wymiarową rybę zawodów - szczupaka 51 cm. Piotrek otrzymał puchar za zdobycie II miejsca oraz sprzęt wędkarski (wędka+kołowrotek) firmy Jaxon. Mój syn Maciek otrzymał też nagrodę dla najmłodszego zawodnika zawodów - torbę wędkarską firmy Jaxon. W imieniu własnym oraz pierworodnego dziękuję! :) Prezes koła wręczył upominki wędkarskie wszystkim startującym juniorom, a następnie (po zjedzeniu ciepłego posiłku, który przygotował dla nas skarbnik koła - Krzysztof) rozjechaliśmy się do domów.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i już teraz zapraszamy Was na kolejne zawody... 

Galeria zdjęć:

Zdjęcia: Mateusz Okrój (Wędkarskie Eskapady), Marcin Sobociński, Marcin Tereszczenko.

Połamania kija, Marcin Tereszczenko.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kontakt

 Koło PZW Gdynia PORT

ul. Rotterdamska 13
(w pierwszą środę miesiąca)
Gdynia

 Sklep wedkarski.com.

ul. Łużycka 1/3
pon.- pt. 9.00 – 18.00
sob. 10.00- 15.00
Gdynia

telefon: 668-025-859

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.