Krzysztof Szpiegowski i jego łosoś 109 cm.
Prezes koła Mirosław Olender
Jezioro Kamień - opiekun koło Gdynia Port
Marcin Tereszczenko
Spinningowe Mistrzostwa Koła 2015
Wiceprezes koła Krzysztof Przychocki
Sebastian Rzytki z mamuśką z Kamienia
Marcin Bullmann
Otwarte zawody z okazji 60 lecia koła Gdynia Port
Spławikowe Mistrzostwa koła Gdynia Port 2015
Zwycięzca otwartych lipcowych zawodów nocnych - Sylwester Czapp
Marcin Waliński z karpiem złowionym na otwartych lipcowych zawodach nocnych 2016
Otwarte lipcowe zawody nocne 2016
Krzysztof Buszka
Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka 2016
Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka 2016
Marcin Sobociński - członek zarządu
Krzysztof Szpiegowski
Łukasz Wincenciak zwycięzca zawodów "Wiosenny Drapieżnik 2017"

 

Egzamin na Kartę Wędkarską
Egzamin możecie zdawać od pon-pt w godz. od 9.00 do 18.00 i w soboty od godz. 10.00 do 14.00 w Sklepie wedkarski.com w Gdyni Redłowie ul. Łużycka 1/3. Tam też otrzymacie wszelkie info. dot. naszego koła.

Zgodnie ze Statutem PZW § 12 ust.1 pkt 3 oraz Uchwałą XXXI Zjazdu PZW składka „Wpisowe” obowiązuje nowowstępujących do PZW oraz  tych wędkarzy, którzy nie opłacili składki członkowskiej ogólnozwiązkowej w terminie do 30 kwietnia danego roku. 

Członkowie naszego koła są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwego wypadku (NNW). Prosimy zwróćcie na to uwagę, bo nie każde koło tak ma!


UWAGA!!! Ważna informacja dla użytkowników pzwgdyniaport.pl Wszyscy użytkownicy (aby korzystać w pełni z serwisu) muszą ponownie zarejestrować się na naszej stronie. Jest to podyktowane względami technicznymi. Za utrudnienia przepraszamy.


 

Szkolenie SSR powiatu wejherowskiego.

Marcin T. włącz . Opublikowano w Zarząd koła Gdynia-Port informuje

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniu 11.03.2017 roku w siedzibie koła nr 80 Wejherowo Miasto odbyło się szkolenie strażników oraz kandydatów na strażników Społecznej Straży Rybackiej powiatu wejherowskiego. Szczegóły w rozwinięciu artykułu...

 

Gospodarzem i organizatorem spotkania był Komendant Powiatowy SSR kol. Adam Elwart. Szkolenie prowadził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Rybackiej  p. Ryszard Kamiński, który jak sam zauważył był u nas  już po raz dziewiętnasty.

Uczestnikami szkolenia byli strażnicy oraz kandydaci na strażników SSR powiatu wejherowskiego. 

Podczas szkolenia omówiono podstawy prawne powołania i działania SSR. Rozmawialiśmy na temat regulaminu, jego postanowień, a także prowadzenia dokumentacji związanej z działalnością SSR. Omówiona została również szeroko pojęta taktyka pełnienia służby przez strażników. Prowadzący szkolenie pochylili się nad bezpieczeństwem strażników (strażnik podczas i w związku z wykonywaniem swoich obowiązków korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym) oraz procedurami postępowania z dowodami rzeczowymi oraz sprzętem kłusowniczym.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSR krótko podsumował też wyniki SSR działającej na terenie województwa pomorskiego za 2016 rok. Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej skontrolowali ogółem 11 228  wędkarzy. W wyniku przeprowadzonych kontroli udzielili 3953 pouczeń, a wezwane patrole Policji i PSP nałożyły łącznie 431 mandatów. Wykryto również 19 przestępstw. Społeczna Straż Rybacka powiatu wejherowskiego uznana została jedną z najlepszych (wraz ze strażą słupską i kwidzyńską) w województwie pomorskim.

Szkolenie zakończyło się egzaminem dla kandydatów na Strażników SSR. Do egzaminu przystąpiło siedmiu kandydatów. Szeregi SSR koła Gdynia Port zasilił Krzysiek Szpiegowski, który test rozwiązał bezbłędnie i wypadł najlepiej z wszystkich kandydatów w powiecie. Brawo Krzysiek!

Na koniec muszę wrzucić jak to się mówi/pisze kamyczek do czyjegoś ogródka… w sumie nie czyjegoś, a konkretnego. Mimo, że o szkoleniu SSR naszego powiatu wiadomo było od trzech miesięcy, nikt z PZW okręg Gdańsk się na nim nie pojawił (mimo wcześniejszych deklaracji). Zostało to przyjęte przez całe grono strażników obecnych na szkoleniu z niezadowoleniem. 

 

Przypominamy też, że cały czas trwa rekrutacja do SSR naszego koła. Jeżeli nie jest wam obojętna szeroko pojęta ochrona wód i jej mieszkańców powinniście się nad wstąpieniem w nasze szeregi zastanowić. Szczegóły na ten temat znajdziecie TUTAJ (klik)

Połamania kija i do zobaczenia nad wodą.

Marcin T.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kontakt

 Koło PZW Gdynia PORT

ul. Rotterdamska 13
(w pierwszą środę miesiąca)
Gdynia

 Sklep wedkarski.com.

ul. Łużycka 1/3
pon.- pt. 9.00 – 18.00
sob. 10.00- 15.00
Gdynia

telefon: 668-025-859

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.