Krzysztof Szpiegowski i jego łosoś 109 cm.
Prezes koła Mirosław Olender
Jezioro Kamień - opiekun koło Gdynia Port
Marcin Tereszczenko
Spinningowe Mistrzostwa Koła 2015
Wiceprezes koła Krzysztof Przychocki
Sebastian Rzytki z mamuśką z Kamienia
Marcin Bullmann
Otwarte zawody z okazji 60 lecia koła Gdynia Port
Spławikowe Mistrzostwa koła Gdynia Port 2015
Zwycięzca otwartych lipcowych zawodów nocnych - Sylwester Czapp
Marcin Waliński z karpiem złowionym na otwartych lipcowych zawodach nocnych 2016
Otwarte lipcowe zawody nocne 2016
Krzysztof Buszka
Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka 2016
Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka 2016
Marcin Sobociński - członek zarządu
Krzysztof Szpiegowski
Łukasz Wincenciak zwycięzca zawodów "Wiosenny Drapieżnik 2017"

 

Egzamin na Kartę Wędkarską
Egzamin możecie zdawać od pon-pt w godz. od 9.00 do 18.00 i w soboty od godz. 10.00 do 14.00 w Sklepie wedkarski.com w Gdyni Redłowie ul. Łużycka 1/3. Tam też otrzymacie wszelkie info. dot. naszego koła.

Zgodnie ze Statutem PZW § 12 ust.1 pkt 3 oraz Uchwałą XXXI Zjazdu PZW składka „Wpisowe” obowiązuje nowowstępujących do PZW oraz  tych wędkarzy, którzy nie opłacili składki członkowskiej ogólnozwiązkowej w terminie do 30 kwietnia danego roku. 

Członkowie naszego koła są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwego wypadku (NNW). Prosimy zwróćcie na to uwagę, bo nie każde koło tak ma!


UWAGA!!! Ważna informacja dla użytkowników pzwgdyniaport.pl Wszyscy użytkownicy (aby korzystać w pełni z serwisu) muszą ponownie zarejestrować się na naszej stronie. Jest to podyktowane względami technicznymi. Za utrudnienia przepraszamy.


 

Niebezpieczne pomosty do rozbiórki !

Kaszubska Mucha włącz . Opublikowano w Zarząd koła Gdynia-Port informuje

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniu 3 września 2016 r. Społeczna Straż Rybacka przeprowadziła kontrolę pomostów nad jeziorem Kamień. (więcej po rozwinięciu )

 

Celem kontroli była weryfikacja stanów technicznych wybudowanych pomostów i niestety większość z nich jest w stanie nie nadającym się do użytkowania a wręcz zagrażającym zdrowiu lub życiu ich użytkowników. W związku z tym SSR umieściło na każdym z pomostów które zostały zakwalifikowane do rozbiórki stosowną informację z prośbą o kontakt.

 

Przypominamy, że większość pomostów nad naszym jeziorem wybudowana jest nielegalniePomosty te nie mają wymaganych pozwoleń wodno-prawnych, stosownych decyzji i są wykorzystywane bez umowy użytkowania. Dlatego na wszystkich pomostach, które posiadają napis "Pomost prywatny" zostały umieszczone informacje z prośbą o ich usunięcie i kontakt pod wskazanym numerem telefonu.

 

 

Likwidacja bezprawnie wzniesionych pomostów bez wymaganego pozwolenia wodno - prawnego skutkuje na mocy art.63 ust.5 Prawa wodnego obowiązkiem rozebrania pomostu (kładki) na własny koszt. Brak dopełnienia innych wymogów skutkuje sankcjami wynikającymi z Prawa wodnego i Prawa budowlanego.

Dlatego wszystkich właścicieli oznaczonych pomostów prosimy o pilny kontakt pod nr. tel 668 025 674

 

 

Komentarze   

0 #7 YAROL 2016-09-21 15:55
Cytuję Marcin T.:
Cytuję YAROL:
Najlepiej ukarać wędkarza.A co z kłusownikami ( wędkujący bez uprawnień) został jakiś ukarany ? Pozdrawiam,
YAROL

Kończę polemikę z Tobą, bo i tak co nie napiszę to będzie źle. Zapisz się do straży, pomóż... z perspektywy klawiatury łatwo innych oceniać. Bez odbioru.


Nie będzie ,a jest źle.Uprawiacie jakąś śmieszną propagandę.Jestem w Straży tej co ma więcej uprawnień.
Do widzenia nad wodą.
Cytować
+2 #6 Marcin T. 2016-09-21 05:46
Cytuję YAROL:
Najlepiej ukarać wędkarza.A co z kłusownikami ( wędkujący bez uprawnień) został jakiś ukarany ? Pozdrawiam,
YAROL

Kończę polemikę z Tobą, bo i tak co nie napiszę to będzie źle. Zapisz się do straży, pomóż... z perspektywy klawiatury łatwo innych oceniać. Bez odbioru.
Cytować
-2 #5 YAROL 2016-09-20 18:34
Najlepiej ukarać wędkarza.A co z kłusownikami ( wędkujący bez uprawnień) został jakiś ukarany ? Pozdrawiam,
YAROL
Cytować
-1 #4 Marcin T. 2016-09-20 08:41
Cytuję YAROL:
Kolego Marcinie nie kombinuj przecież sam wiesz,że z tymi pomostami nic nie zrobicie.Tak jak z waszymi kontrolami.Wszyscy co mają domki nad jeziorem kłusują ,a Wy chcecie zabronić zabierania emerytom dwóch płotek które złowili. No i kiedy wzywaliście ten patrol Policji?

Chociażby w sobotę 17.09 co zakończyło się nałożeniem na wędkarza mandatu karnego. Z pomostami nic nie zrobimy? Więcej wiary i ... sugeruję przejść się brzegiem jeziora, a myślę że różnicę już zauważysz. Pozdrawiam.
Cytować
-2 #3 YAROL 2016-09-19 19:08
Kolego Marcinie nie kombinuj przecież sam wiesz,że z tymi pomostami nic nie zrobicie.Tak jak z waszymi kontrolami.Wszyscy co mają domki nad jeziorem kłusują ,a Wy chcecie zabronić zabierania emerytom dwóch płotek które złowili. No i kiedy wzywaliście ten patrol Policji?
Cytować
-1 #2 Marcin T. 2016-09-18 18:34
Ktoś te pomosty jednak ogarnąć/sprawdzić musiał. Powinieneś docenić, że komuś się chce, a nie punktować jak to masz w zwyczaju, że uprawnienia nie takie. Przecież nawet podczas kontroli my jako straż niewiele możemy, ale wezwany przez nas patrol Policji i owszem. W przypadku pomostów też podobnie się to odbywa. Są odpowiednie instytucje, które tym się zajmą.
Cytować
-1 #1 YAROL 2016-09-14 20:40
Uprawnienia strażnika SSR.
1. Kontrola dokumentów uprawniających do połowu ryb u osób dokonujących połowu.
2. Kontrola ilości, masy i gatunków odłowionych ryb oraz przedmiotów służących do ich
połowu i przetrzymywania.
3. Zabezpieczenie porzuconych ryb i przedmiotów służących do ich połowu w przypadku
niemożności ustalenia ich posiadacza.
4. W wypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia
odbierania za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich połowu w tym, że ryby
należy przekazać za pokwitowaniem uprawnionemu do rybactwa, a przedmioty
zabezpieczyć.
:lol:
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kontakt

 Koło PZW Gdynia PORT

ul. Rotterdamska 13
(w pierwszą środę miesiąca)
Gdynia

 Sklep wedkarski.com.

ul. Łużycka 1/3
pon.- pt. 9.00 – 18.00
sob. 10.00- 15.00
Gdynia

telefon: 668-025-859

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.