Krzysztof Szpiegowski i jego łosoś 109 cm.
Prezes koła Mirosław Olender
Jezioro Kamień - opiekun koło Gdynia Port
Marcin Tereszczenko
Spinningowe Mistrzostwa Koła 2015
Wiceprezes koła Krzysztof Przychocki
Sebastian Rzytki z mamuśką z Kamienia
Marcin Bullmann
Otwarte zawody z okazji 60 lecia koła Gdynia Port
Spławikowe Mistrzostwa koła Gdynia Port 2015
Zwycięzca otwartych lipcowych zawodów nocnych - Sylwester Czapp
Marcin Waliński z karpiem złowionym na otwartych lipcowych zawodach nocnych 2016
Otwarte lipcowe zawody nocne 2016
Krzysztof Buszka
Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka 2016
Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka 2016
Marcin Sobociński - członek zarządu
Krzysztof Szpiegowski
Łukasz Wincenciak zwycięzca zawodów "Wiosenny Drapieżnik 2017"

 

Egzamin na Kartę Wędkarską
Egzamin możecie zdawać od pon-pt w godz. od 9.00 do 18.00 i w soboty od godz. 10.00 do 14.00 w Sklepie wedkarski.com w Gdyni Redłowie ul. Łużycka 1/3. Tam też otrzymacie wszelkie info. dot. naszego koła.

Zgodnie ze Statutem PZW § 12 ust.1 pkt 3 oraz Uchwałą XXXI Zjazdu PZW składka „Wpisowe” obowiązuje nowowstępujących do PZW oraz  tych wędkarzy, którzy nie opłacili składki członkowskiej ogólnozwiązkowej w terminie do 30 kwietnia danego roku. 

Członkowie naszego koła są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwego wypadku (NNW). Prosimy zwróćcie na to uwagę, bo nie każde koło tak ma!


UWAGA!!! Ważna informacja dla użytkowników pzwgdyniaport.pl Wszyscy użytkownicy (aby korzystać w pełni z serwisu) muszą ponownie zarejestrować się na naszej stronie. Jest to podyktowane względami technicznymi. Za utrudnienia przepraszamy.


 

Otwarte lipcowe zawody nocne - relacja.

Marcin T. włącz . Opublikowano w Zarząd koła Gdynia-Port informuje

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Za nami otwarte lipcowe zawody nocne. Zawody ze wszech miar udane. Relacja z imprezy w rozwinięciu artykułu. 

SPONSORZY IMPREZY:

Na wstępie chciałbym gorąco podziękować sponsorom. To dzięki Państwa wsparciu stół z nagrodami prezentował się tak godnie. Dziękujemy sklepowi wędkarskiemu wedkarski.com za sprzęt wędkarski i wysokiej klasy zanęty. Firmie B.Baits, a konkretnie Adamowi Szmitkowskiemu za pasty oraz glugi. Panu Tomaszowi Kossakowskiemu, który ufundował vouchery upoważniające do darmowego pobytu i wędkowania w bardzo urokliwym miejscu jakim niewątpliwie jest Agroturystyka Karasiowo w miejscowości Kaliska Kościerskie. Firmie SuperMemo, która ufundowała 4 darmowe półroczne kursy językowe z oferty dostępnej na stronie www.supermemo.net. Po takim kursie śmiało można będzie korzystać z uroków turystyki wędkarskiej. :) Firmie WIMAL, której właścicielem jest inż. kpt. ż.p. Marian Leszek Wiśniewski za ufundowanie darmowej wyprawy na dorsza. Producentowi obuwia Lemigo, a konkretnie Pani Ani Siemińskiej, która przychylnie odniosła się do naszej prośby o wsparcie zawodów przez firmę z Grudziądza. Zakład Lemigo ufundował dwa vouchery na obuwie wędkarskie oraz sześć kominów typu BANDANA. Firmie EKAGRO, która ufundowała trzy zestawy przynęt na ryby DendroBox. Na koniec chciałbym podziękować też Sebastianowi Kowalczykowi z Wiadomości Wędkarskie oraz Wędkarskiej Korby za przekazanie gadżetów oraz limitowanych naszywek „uwalniam okazy”.

Dziękujemy również Pomorskiemu Przewodnikowi Wędkarskiemu, Wędkarskim Eskapadom oraz Wędkarstwo The Best za wsparcie medialne. 

 

Zawody rozpoczęły się w sobotę o godzinie 18.00. Po raz pierwszy na zbiórce spotkaliśmy się nie w stanicy koła, a na plaży przy krzyżu. Po raz pierwszy też w tego typu zawodach odbyło się losowanie stanowisk. Vice Prezes ds. sportu – Krzysztof Kwasiborski pokrótce omówił regulamin oraz organizację zawodów, a następnie rozeszliśmy się na wylosowane stanowiska i przystąpiliśmy do zawodów. Blask księżyca, możliwość obcowania z przyrodą, biwakowanie, integracja z towarzyszami „po kiju” powodują, że nocne wędkowanie ma w sobie ten wyjątkowy urok. Niech żałują ci z was, którzy tam z nami nie byli...

Frekwencja (uwzględniając sezon urlopowy) była bardzo wysoka. Do zawodów przystąpiło bowiem 37 wędkarzy, a wraz z zarządem i osobami towarzyszącymi było nas nad wodą około 50

 

zdjęcie: Radek przerobił dostawczaka na ... kamper. :)

 

Zdjęcie: późną nocą nad wodą pojawił się nasz sponsor i sympatyk koła - Kuba. 

Co ważne tej nocy dopisały też ryby. Trzeba obiektywnie przyznać, że gdyby zawodnicy przygotowali mocniejsze zestawy to byłoby ich znacznie więcej. Sporo brań, a w sumie holi ryb zakończyło się zerwaniem zestawów, a jedna z wędek odpłynęła wraz z rybą (na szczęście udało się ją odzyskać). Mimo to sędziowie i tak mieli pełne ręce roboty. Zawody odbywały się na żywej rybie, więc staraliśmy się ważyć i wypuszczać ryby zaraz po złowieniu, tak aby w jak najlepszej kondycji wracały do wody. 

 

Zdjęcie: wszystkie ryby po zważeniu wróciły do wody.

Wędkowaliśmy do godziny 9.00 rano w niedzielę. Po zważeniu ryb, ogarnięciu sprzętu oraz posprzątaniu brzegów jeziora udaliśmy się do stanicy koła na poczęstunek. Po ciepłym posiłku przystąpiliśmy do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

Otwarte lipcowe zawody nocne wygrał Sylwester Czapp. Po odprawie nie był zbytnio zadowolony z wylosowanego stanowiska, ale coś mi się wydaje, że więcej o tej miejscówce złego słowa nie powie. Drugie miejsce zajął Marcin Waliński, który złowił ponad 7 kilogramowego karpia. Całkiem niedawno na zawodach Pomorskiego Przewodnika Wędkarskiego wyholował karpia o wadze ponad 22 kilogramów, więc widać że patent na Cyprinusy ma. Na ostatnim stopniu podium zameldował się stały bywalec naszych zawodów Krzysztof Buszka. Kolejne miejsca zajęli Krzysztof Szpiegowski, Patryk Baranowski oraz Bernard Nowak. Krzysztof Szpiegowski wylosował też (w sumie to generator liczb) darmowy voucher na wyprawę na dorsza. Wszystkim wam serdecznie gratuluję.

 

Zdjęcia: Vouchery do Karasiowa wręczył osobiście gospodarz łowiska. 

Zdjęcie: najmłodszy zawodnik biorący udział w imprezie również został wyróżniony. W tle widać jeszcze młodszego wędkarza, ale ten dzielny moczykij towarzyszył tacie, a na liście startowej nie figurował. Również i On otrzymał wędkarski upominek. :)

Zdjęcie: SuperMemo team. 

Chwilę później zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i rozjechaliśmy się do domów. 

Dziękujemy wam za udział w zawodach i już teraz zapraszamy na następne. 

Połamania kija i do zobaczenia nad wodą.

M.T 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kontakt

 Koło PZW Gdynia PORT

ul. Rotterdamska 13
(w pierwszą środę miesiąca)
Gdynia

 Sklep wedkarski.com.

ul. Łużycka 1/3
pon.- pt. 9.00 – 18.00
sob. 10.00- 15.00
Gdynia

telefon: 668-025-859

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.