Krzysztof Szpiegowski i jego łosoś 109 cm.
Prezes koła Mirosław Olender
Jezioro Kamień - opiekun koło Gdynia Port
Marcin Tereszczenko
Spinningowe Mistrzostwa Koła 2015
Wiceprezes koła Krzysztof Przychocki
Sebastian Rzytki z mamuśką z Kamienia
Marcin Bullmann
Otwarte zawody z okazji 60 lecia koła Gdynia Port
Spławikowe Mistrzostwa koła Gdynia Port 2015
Zwycięzca otwartych lipcowych zawodów nocnych - Sylwester Czapp
Marcin Waliński z karpiem złowionym na otwartych lipcowych zawodach nocnych 2016
Otwarte lipcowe zawody nocne 2016
Krzysztof Buszka
Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka 2016
Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka 2016
Marcin Sobociński - członek zarządu
Krzysztof Szpiegowski
Łukasz Wincenciak zwycięzca zawodów "Wiosenny Drapieżnik 2017"

 

Egzamin na Kartę Wędkarską
Egzamin możecie zdawać od pon-pt w godz. od 9.00 do 18.00 i w soboty od godz. 10.00 do 14.00 w Sklepie wedkarski.com w Gdyni Redłowie ul. Łużycka 1/3. Tam też otrzymacie wszelkie info. dot. naszego koła.

Zgodnie ze Statutem PZW § 12 ust.1 pkt 3 oraz Uchwałą XXXI Zjazdu PZW składka „Wpisowe” obowiązuje nowowstępujących do PZW oraz  tych wędkarzy, którzy nie opłacili składki członkowskiej ogólnozwiązkowej w terminie do 30 kwietnia danego roku. 

Członkowie naszego koła są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwego wypadku (NNW). Prosimy zwróćcie na to uwagę, bo nie każde koło tak ma!


UWAGA!!! Ważna informacja dla użytkowników pzwgdyniaport.pl Wszyscy użytkownicy (aby korzystać w pełni z serwisu) muszą ponownie zarejestrować się na naszej stronie. Jest to podyktowane względami technicznymi. Za utrudnienia przepraszamy.


 

Spławikowe Mistrzostwa Koła 2016 - relacja.

Marcin T. włącz . Opublikowano w Zarząd koła Gdynia-Port informuje

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 21 maja odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Koła Gdynia Port. Relacja w rozwinięciu artykułu.

 

PATRONAT/SPONSORZY

Puchary i nagrody Prezydenta Miasta Gdynia ufundowane zostały z budżetu miasta. To już kolejne zawody kiedy Pan Prezydent wspiera działania naszego koła. Gadżety promujące miasto Gdynia oraz aktywny tryb życia przekazał Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu - Marek Łucyk. Sponsorem głównym imprezy był Decathlon Rumia. Dzięki uprzejmości Dyrektor sklepu Decathlon Rumia pani Olgi Niezgoda otrzymaliśmy bony podarunkowe na kwotę 600 PLN.

Wszystkim naszym darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Nad brzegiem jeziora Kamień zebraliśmy się o godzinie 7.00. Mimo pięknie zapowiadającego się dnia na niebie pokazały się czarne chmury, które na szczęście przeszły bokiem i do końca imprezy dopisywała nam fantastyczna pogoda. 

Szybko ogarnęliśmy sprawy organizacyjno-logistyczne, vice prezes ds. sportu w krótkich, żołnierskich słowach przypomniał regulamin i przystąpiliśmy do losowania stanowisk. Następnie zawodnicy udali się na wybrane miejsca i rozpoczęli przygotowania do zawodów. 

O godzinie 8.00 kol. Krzysztof Przychocki niczym Wojski z „Pana Tadeusza” chwycił swój róg bawoli (w sumie to trąbkę) i ile sił w płucach obwieścił początek zawodów.

Zawody trwały do godziny 13.00. Zawodnikom zdarzały się brania, kiedy to ryby niczym pendolino odjeżdżały na głęboką wodą wraz z zerwanym przyponem, ale wynik tego dnia robiła "drobnica". 

zdjęcie: chłopaki tym razem tylko trenowali. Może następnym razem już wystartują?

Dzielny skład sędziowski dwoił się i troił żeby Prezes koła, którego wyjątkowo na zawodach nie było, nie musiał martwić się o przebieg imprezy. Mimo wszystko (wiemy to z pewnego źródła) myślami był z nami, a dodatkowo cały czas miał w wewnętrznej części swojej marynarki swój szczęśliwy spławik. 

Oprócz sędziowania, fotografowania i kręcenia filmu zebraliśmy też kilka worków śmieci zalegających w sąsiedztwie jeziora.

zdjęcie: cieszy fantastyczna forma seniora koła - pana Wiesława, który we wrześniu skończy 80 lat. 

zdjęcia: człowiek orkiestra - Marcin. Sędziował, pływał łódką... kamerował. 

Kolejny raz Krzysztof zadął w trąbkę o godzinie 13.00 i był to sygnał do zakończenia zawodów. Sędziowie przeszli przez stanowiska, zważyli złowione ryby, a potem wszystkie wypuściliśmy do wody.

zdjęcie: wynik Krzysztofa - vice mistrza koła.

zdjęcie: Andrzej Żurek zdeklasował konkurencję.

zdjęcie: wszystkie ryby wróciły do wody.

Uczestnicy spakowali sprzęt i udali się do stanicy koła na poczęstunek. Był czas na kawkę, grilla i oczywiście wędkarską gawędę. 

Potem nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Tytuł z poprzedniego roku obronił Andrzej Żurek, który tym samym został Spławikowym Mistrzem Koła 2016. Z wielką przyjemnością oglądało się "warsztat wędkarski" Andrzeja, który podczas zawodów złowił więcej ryb niż … wszyscy pozostali zawodnicy. Warto zauważyć, że w zawodach udział wzięło 21 zawodników, a wraz z organizatorami i osobami towarzyszącymi było nas w sumie 30

Miejsce drugie zajął Krzysztof Szpiegowski, a na najniższym stopniu podium stanął wiarus Janusz „Młynek” Młynarczyk. Wszyscy wymienieni otrzymali puchary i bony podarunkowe do sieci sklepów Decathlon (w kwocie 200, 100 i 100 PLN). Dodatkowo uhonorowaliśmy młodych zawodników biorących udział w zawodach. Weronika Zając i Dawid Przychocki zajęli 8 i 11 miejsce. Wyprzedzili tym samym wielu starszych kolegów wędkarzy. Brawo!

Oni również otrzymali bony podarunkowe Decathlon oraz zestawy gadżetów ufundowane przez Gdyńskie Centrum Sportu

zdjęcie: Spławikowy Mistrz Koła 2016 - Andrzej Żurek.

zdjęcie: Spławikowy Vice Mistrz Koła 2016 - Krzysztof Szpiegowski.

 zdjęcie: 3 miejsce zajął Janusz Młynarczyk.

zdjęcie: Weronika Zając - najmłodsza i jedyna przedstawicielka płci pięknej.

zdjęcie: Dawid Przychocki czuł torpedę na wędce, ale delikatny przypon nie pozwolił mu się z rybą zmierzyć. Może następnym razem się uda. 

Po ogłoszeniu wyników wykonaliśmy wspólne zdjęcie i rozjechaliśmy się do domów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w imprezie i już teraz serdecznie zapraszamy was na następne zawody. 4 czerwca odbędą się towarzyskie zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka (klik) pod patronatem wójta gminy Szemud, a następnie (w nocy z 11 na 12 czerwca) zawody nocne. Będą to zawody otwarte – dla wszystkich chętnych wędkarzy.

Połamania kija i do zobaczenia nad wodą. 

 

wyniki (tylko zawodnicy sklasyfikowani):

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kontakt

 Koło PZW Gdynia PORT

ul. Rotterdamska 13
(w pierwszą środę miesiąca)
Gdynia

 Sklep wedkarski.com.

ul. Łużycka 1/3
pon.- pt. 9.00 – 18.00
sob. 10.00- 15.00
Gdynia

telefon: 668-025-859

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.