Krzysztof Szpiegowski i jego łosoś 109 cm.
Prezes koła Mirosław Olender
Jezioro Kamień - opiekun koło Gdynia Port
Marcin Tereszczenko
Spinningowe Mistrzostwa Koła 2015
Wiceprezes koła Krzysztof Przychocki
Sebastian Rzytki z mamuśką z Kamienia
Marcin Bullmann
Otwarte zawody z okazji 60 lecia koła Gdynia Port
Spławikowe Mistrzostwa koła Gdynia Port 2015
Zwycięzca otwartych lipcowych zawodów nocnych - Sylwester Czapp
Marcin Waliński z karpiem złowionym na otwartych lipcowych zawodach nocnych 2016
Otwarte lipcowe zawody nocne 2016
Krzysztof Buszka
Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka 2016
Zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka 2016
Marcin Sobociński - członek zarządu
Krzysztof Szpiegowski
Łukasz Wincenciak zwycięzca zawodów "Wiosenny Drapieżnik 2017"

 

Egzamin na Kartę Wędkarską
Egzamin możecie zdawać od pon-pt w godz. od 9.00 do 18.00 i w soboty od godz. 10.00 do 14.00 w Sklepie wedkarski.com w Gdyni Redłowie ul. Łużycka 1/3. Tam też otrzymacie wszelkie info. dot. naszego koła.

Zgodnie ze Statutem PZW § 12 ust.1 pkt 3 oraz Uchwałą XXXI Zjazdu PZW składka „Wpisowe” obowiązuje nowowstępujących do PZW oraz  tych wędkarzy, którzy nie opłacili składki członkowskiej ogólnozwiązkowej w terminie do 30 kwietnia danego roku. 

Członkowie naszego koła są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwego wypadku (NNW). Prosimy zwróćcie na to uwagę, bo nie każde koło tak ma!


UWAGA!!! Ważna informacja dla użytkowników pzwgdyniaport.pl Wszyscy użytkownicy (aby korzystać w pełni z serwisu) muszą ponownie zarejestrować się na naszej stronie. Jest to podyktowane względami technicznymi. Za utrudnienia przepraszamy.


 

Taaaaka ryba w wydaniu koła Gdynia Port.

Marcin T. włącz . Opublikowano w Zarząd koła Gdynia-Port informuje

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dzięki uprzejmości naszego kolegi z koła mamy okazję zaprezentować wam kilka ciekawych zdjęć ryb, które miał on okazję złowić w dość odległych zakątkach świata.

Krzysztof jest marynarzem. Dzięki pracy jaką wykonuje ma możliwość zwiedzic kawał świata, a czasami również realizowac swoją wielką pasję jaką jest wędkarstwo. Poniżej prezentujemy wam kilkanaście zdjęć ryb, które miał okazję poczuć na wędce.

Zdjęcia 1,2,3,4: tuńczyk złowiony w okolicy Tanzanii (wschodnie wybrzeże Afryki).

Zdjęcia 5,6,7,8: Barakuda, Tanzania, wschodnie wybrzeże Afryki - rybka złowiona na zwykłą blachę :).

Zdjęcia 9, 10, 11, 12: Koryfena złapana na bardzo mocny zestaw (taki dorszowy XXL) i na pływającą przynętę. Ryba ta żeruje głównie na powierzchni - miejsce złapania to wybrzeże Brazylii.

Zdjęcia 13, 14: wydaje mi sie ze to okoń morski. Rożnie na tę rybę mówią miejscowi (nawet i sea bass). Złowiony na kawałek mięsa z gruntu, ale za przynętę zazwyczaj używa sie małe kalmary nazywane "squid". Filipińczycy robią z tego całkiem dobra potrawę. :)

Zdjęcia 15, 16, 17: Brzydka ale smaczna ryba. Filipińczycy mówią na to "spada" (szpada) - a prawdziwa nazwa to scabbardfish.

Ostatnie zdjęcie zostało zrobione w Korei Południowej. Prawie wszystkie ryby na tym rynku pochodzą z hodowli. Zdjęć z hodowli nie wrzucam, bo są kiepskiej jakości. Są tam ryby wszelakiego rodzaju. Można je kupić żywe - prosto z misek, wiader itp. Po przeciwnej stronie "lady" są male restauracyjki i na zamówienie sprzedawczyni sprawia wskazaną rybkę i szykuje ją do smażenia lub sushi - wedle twojego uznania i w cenie. :)

Pozdrawiam, Krzysztof.

 

* Serdecznie dziękujemy Krzyśkowi za fantastyczne zdjęcia i relację. Mamy nadzieję, że to początek cyklu.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Kontakt

 Koło PZW Gdynia PORT

ul. Rotterdamska 13
(w pierwszą środę miesiąca)
Gdynia

 Sklep wedkarski.com.

ul. Łużycka 1/3
pon.- pt. 9.00 – 18.00
sob. 10.00- 15.00
Gdynia

telefon: 668-025-859

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.